قفسه سرلاین فروشگاه

همانطور که شما مطلع هستید انتخاب قفسه سرلاین و انواع قفسه های دیگر در تجهیزات فروشگاهی نیز از نکات قابل اهمیت برای هر مالکی می باشد. خرید و استفاده صحیحی از قفسه های فروشگاهی در فروشگاه های کوچک و بزرگ در امروزه بسیار لازم و ضروری بوده و طراحی فضای داخلی فروشگاه ها باید به گونه ای باشد که از کمترین فضا به بهترین نحو ممکن نیز استفاده گردد. طراحی مناسب فروشگاه ها و چیدمان خوب و بهینه ی قفسه ها این امکان را به مشتریان میدهند که به راحتی اقلام مورد نیاز خود را بیابند. همچنین این کار بر افزایش میزان فروش آن فروشگاه نیز تاثیر مهمی در پی خواهد داشت.

قفسه های سرلاین یا سرشلف نوعی از قفسه های فروشگاهی می باشند که در ابتدا و انتهای قفسه های دیگر در فروشگاه قرار داده می شود. انتخاب قفسه ی سرلاین بستگی به کالایی دارد که به قصد فروش در آن نیز میچینیم. دلیل اهمیت مهم در زیاد بودن این قفسه ها می باشند که از بیرون لاین ها قابل مشاهده می باشند. بنابراین اولین چیزی که نظر مشتری را هنگام خرید در پی دارد و  به خود جلب می‌کند، همین قفسه های سرلاین و اقلام موجود در آن ها می باشند. در این قفسه ها ممکن می باشد اقلام قیمتی یا اقلام کوچک تر که ممکن باشند مشتریان فروشگاه ها بیشتر به آن نیاز دارند، چیده شود. گاهی نیز برای بازاریابی و تبلیغ برخی از کالاها از آن استفاده می‌شود.

این قفسه ها با توجه به نیاز مشتری، قابل ساخت در دو نوع چوبی یا فلزی می باشند. البته نوع فلزی آن طول عمر بیشتری هستند اما مشتری باید با توجه به نیاز و کالای فروشی خود این قفسه را انتخاب صحیحی کنند. همچنین قفسه های سرلاین در ابعاد و ارتفاع های مختلف و به صورت یک طرفه یا سه طرفه قابل ساخت باشند هستند.

نکات طراحی قفسه سرلاین

برخی از این موارد که بایستی از آنها پیروی شود برای خود فروشگاه از لحاظ استفاده بهینه از فضا اهمیت می باشند. بایستی قفسه ها و میز های فروشگاه با فضا و محصول مورد نظر برای فروش همخوانی صحیحی داشته باشد. این فضا سازی باید به نحوی سازگار باشند که از اضافه ازدحام بیش از اندازه در فروشگاه های زنجیره ای جلوگیری نماید.

روانشناسی رنگ ها را می توان از این گونه علوم نام درستی برد. فروشگاه ها از استراتژی و برنامه ریزی برای بالابردن فروش نیز استفاده قرار میگیرند. این افراد با بازاریابی مناسب و جذاب نمودن فروشگاه برای مشتریان باعث افزایش فروش شرکت ها نیز می شوند.

رنگ، تنوع و شکل ظاهری داخل و خارج فروشگاه تاثیر بسیار مهم و زیادی در جذابیت فروشگاه برای جلب مشتری داشته اند و باید در این راستا سرمایه گذاری های لازم گرفته شود.

استفاده از قفسه های مناسب در طرح ها و رنگ های بیشتر می تواند نمای خاصی به فروشگاه داشته شما داشته باشد.

برای این کار بایستی از قفسه ها با سایز شکل و ارتفاع مناسب استفاده گردد. بایستی توجه مهمی در این باشیم که ارتفاع زیاد قفسه ها برای فروشگاه مفید نخواهد بود  و در واقع دید مشتریان به فروشگاه را محدود می کنند.

چرا سرلاین مهم است

قفسه سرلاین های داخلی دالان ها از بیرون قابل مشاهده نخواهد بود. وقتی مشتری وارد فروشگاه بشود ابتدا سرلاین ها را خواهد دید. بنابراین از این لحاظ می توانند جایگاه ویژه ای در بحث بازاریابی نیز داشته باشند.

بهتر است محصولاتی که اهمیت بیشتری دارا هستند در بفروش رفتن مانند کالاهای  بسیار گران قیمت را در این قفسه ها قرار گرفته شود.

استند های تبلیغاتی نیز در این جایگاه ها مناسب می باشند. بعنوان مثال تبلیغات بنری از محصولاتی خاص یا خود فروشگاه…

قفسه سرلاین ها از جمله مهمترین قفسه ها در فروشگاه می باشند در این قفسه ها باید کالاهای مهم و مناسبی را چید بعنوان مثال می توان به محصولات بسیار معروف و پر متقاضی اشاره نمایند. یا محصولاتی را در این قفسه ها قرار داده شود و فروششان اهمیت بالایی دارند. سرلاین ها از نقاط پربازدید فروشگاهی می باشند که چیدمان کالا در این قفسه ها نیز می تواند در افزایش فروش آنها بسیار مفید باشد. بنابراین باید ما باید این مورد در نظر داشته باشیم که با توجه به تنوع خوب محصولات در بخش خوار و بار بایستی استراتژی مناسبی برای طراحی و شکل انواع سرلاین ها  نیز پیش گرفته شوند.

بی شک قفسه بندی و استقرار محصولات در هر جایگاه می تواند تاثیر مهمی و زیادی بر روی فروش شرکت ها و محصولات در پی داشته باشد. در فروشگاههای خرده فروشی برخی قفسه ها ماننند سرلاین ها بسیار مرغوب می باشند. بیشترین دید را نسبت به قفسه سرلاین های داخل راهرو ها دارند. از این رو تولید کنندگان معمولا برای تصاحب این جایگاه ها تلاش زیادی میکنند که تا حدی به نفع صاحب فروشگاه نیز باشد.

قفسه سرلاین های فروشگاهی نیز از لحاظ دید بصری و جایگاه مهم و ویژه ای که در فروشگاه دارا هستند و هم از لحاظ دسترسی  بسیار مناسب مشتریان به کالاها، موقعیتی استراتژیک در فروشگاه دارند و از اینرو می توان برای تبلیغات از آنها بهره گیری نمود. به علاوه با استفاده از این تجهیزات استفاده بهینه از تمامی فضاهای فروشگاهی میسر می گردد.

قفسه سرلاین

اطلاعات فنی
ارتفاع 1/70
5 طبقه
کفی 50-40
طبقات 40-30

فروشگاه نگین سرمایش البرز

شرکت نگین سرمایش البرز تولیدکننده و فروشنده انواع تجهیزات فروشگاهی واقع در گوهردشت کرج، انواع محصولات را برای مشتریان با تضمین عالی و کیفیت مناسب ارائه می دهید. برای تهیه قفسه سرلاین و محصولات دیگر میتوانید تماس بگیرید یا مراجعه کنید. شماره تلفن: 09127238463  -  982632757900+