تجهیزات فروشگاهی

امروزه افتتاح فروشگاه‌های زنجیره‌ای فروش مایحتاج اولیه مردم یا همان هایپرمارکت ها رشد بالایی داشته و روز به روز به تعداد آنها اضافه می شود.
از آنجایی که تاسیس این فروشگاه ها به تجهیزات فروشگاهی نیازمند است لذا تهیه تجهیزات فروشگاهی هایپرمارکت ها اهمیت بالایی پیدا کرده است.

محصولاتی مانند قفسه فروشگاهی، چرخ خرید فروشگاهی ، تجهیزات قفسه فروشگاهی و… از جمله تجهیزات مورد استفاده در فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای است که تقاضای بالایی در بین مصرف کنندگان دارد.

فروشگاه اینترنتی تجهیزات فروشگاهی

شرکت نگین سرمایش البرز، مرکز فروش تجهیزات فروشگاهی در تهران و شهرستان‌ها، تولیدکننده تجهیزات فروشگاهی به شرح زیر است:

انواع یخچال شامل

فریزرها شامل:

 • فریزر ایستاده
 • فریزر خوابیده
 • فریزر پرده هوا

میز فروشگاهی

 • میز چک اوت
 • میز پیشخوان
 • میز صندوق

سایر محصولات

جهت سفارش هرکدام از این لوازم فروشگاهی سوپرمارکت  می توانید با شماره تلفن 09127238463 در تماس باشید.
همچنان برای شناخت بیشتر هر محصول و دانستن جزئیات هرکدام از تجهیزات می توانید به صفخات دیگر همین سایت مراجعه کنید.

دسته بندی تجهیزات فروشگاهی

تجهیزات فروشگاهی شامل این موارد عمومی است. یخچال: مانند یخچال بستنی یا یخچال نوشیدنی – انواع فریزر ها مانند فریزر ایستاده یا خوابیده –

قفسه های فروشگاهی که محصولات درون آنها قرار می‌گیرند.

همچنین میز فروشگاهی مناسب برای بخش مدیریت فروشگاه یا محصولاتی که قفسه مخصوص ندارند یکی از این دسته بندی ها است.

ترولی-فروشگاهی

استند ها در تجهیزات فروشگاهی

یکی از تجهیزات مورد استفاده در فروشگاه ها استندها هستند. استند قفسه های ایستاده ای هستند که از جنس آنها با جنس قفسه های اصلی فروشگاه متفاوت و معمولاً ظریف تر است.
در استند معمولاً  اجناس یک برند خاص قرار می گیرند که هدف از این کار آن است که آن برند و محصول بیشتر به چشم بیایند و در از چشم مشتری پنهان نمانند.

به عنوان نمونه استند آجیل و خشکبار را می توانید در محصولات نگین سرمایش البرز ملاحظه کنید.

تجهیزات فروشگاهی الکترونیکی

بعضی محصولات در دسته‌بندی تجهیزات فروشگاهی الکتریکی قرار می گیرند. تجهیزاتی مثل

 • بارکد خوان
 • کشوی پول
 • تستر اسکناس
 • گیت فروشگاهی و …
 • صندوق تجهیزات فروشگاهی

این محصولات به صورت الکتریکی کار می کنند که نیاز هر فروشگاه بزرگی هستند. بارکدخوان وظیفه شناسایی اجناس مختلف از روی بارکد ثبت شده بر روی بسته بندی محصول را دارد.
بدین ترتیب اطلاعات مربوط به قیمت و نوع چنس را به دستگاه منتقل می کند تا ثبت فاکتور نهایی و محاسبه قیمت نهایی خرید در کمترین زمان ممکن صورت پذیرد.

علاوه بر این استفاده از بارکد خوان برای صاحبان فروشگاه نیز مفید است چرا که با استفاده از آن، می‌توانند آمار  اجناس خارج شده از فروشگاه را به راحتی در سیستم کلی فروشگاه ثبت کنند.

خرید یا عدم خرید از هایپرمارکت ها

در کنار مزیت هایی که برای خرید از فروشگاه های زنجیره ای بیان شد، برخی انتقادهای به شیوه عملکرد این فروشگاه ها همواره وجود داشته است که برخی از مردم را از خرید از این مراکز منصرف می کند.
عدم شفافیت در قیمت گذاری محصولات، فروش شرطی برخی محصولات کمیاب در بازار، و یا ارائه برخی محصولات با قیمتی بیش از قیمت ثبت شده روی جنس، از جمله انتقادهایی است به هایپرمارکت ها وارد است.

مزایای خرید از فروشگاه‌های زنجیره ای

این روزها افتتاح فروشگاه های زنجیره ای جدید و متنوع با سرعت بالایی رو به افزایش است.
یکی از علل این اتفاق را می توان ترجیح مردم به خرید از این هایپرمارکت‌ها دانست.
خرید از فروشگاه های زنجیره ای این حسن را دارد که می توانید با ورود به فروشگاه، همه مایحتاج مصرفی روزانه خود از قبیل خوراکی ها، مایحتاج شوینده و بهداشتی، وسایل مصرفی آشپزخانه، وسایل اسباب بازی و پوشاک و دیگر لوازم فروشگاهی سوپرمارکت را یکجا تهیه کنید.

بدین ترتیب نیاز به مراجعه به چندین مغازه برای خرید کالا ندارید.
درکنار این، وجود فضای رقابتی شدید بین این فروشگاه باعث شده است تا هرکدام از فروشگاه ها سعی در کشیدن مشتری به سمت خود داشته باشند.
از این رو در اکثر روزها و مناسب های مختلف سال هرکدام از این فروشگاه ها تخفیف‌های ویژه ای برای اجناس مختلف خود در نظر می گیرند.
انجام قرعه کشی های مختلف، ارائه محصولات با برند شناخته شده و فروش بعضی اجناس انحصاری در این فروشگاه ها، بخشی دیگر از تلاش هایپرمارکت های برای جذب مشتری است که بعضاً این روش ها به سود مشتری تمام می شود.

 

تجهیزات فروشگاهی در یک نگاه

انواع یخچال
فریزر ها
میز فروشگاهی
سایر محصولات
یخچال بستنی
فریزر ایستاده
میز چک اوت
قفسه
یخچال درب دار
فریزر خوابیده
میز پیشخوان
سبد خرید
یخچال پرده هوا
فریزر پرده هوا
میز صندوق
ترولی